
4000w aurinko invertteri laturi
| Tuotenumero | LI-40248 |
| Tehoa | 4000w |
| DC-tulo | 12V,24V, 48V |
| AC-lähtö | 110V, 220V, 230V |
| AC latausvirta | Tasainen 15A |
| Aaltomuoto | Puhdas siniaalto |
| Huipputeho | kolminkertainen ylijännite |
| Taajuus | 50HZ% 2c 60HZ |
| Siirtoaika | Sisäänrakennettu AC-ohitustoisto (alle tai yhtä suuri kuin 10 ms) |
Pilviset paikat sopivat edelleen hyvin aurinkoenergialle
Saksa saa vain suunnilleen yhtä paljon auringonvaloa kuin Alaskan osavaltio, vaikka saksalaiset ovat onnistuneesti asentaneet noin 25 gigawattia (GW) aurinkosähköä – puolet koko maailman energialähteestä.
Portland, Oregon tunnetaan synkistä, sateisista talvistaan, mutta on toinen hyvä paikka aurinkoenergialle: talvisäästä huolimatta Portland saa koko vuoden ajan yhtä paljon auringonpaistetta kuin keskiverto yhdysvaltalainen kaupunki. Portlandin kaltaisissa kaupungeissa on myös hieman keskimääräistä viileämpi sää, mikä on aurinkopaneeleille etu tai etu.
Aurinkopaneelit toimivat parhaiten, kun ne eivät ole liian kuumia sisällä olevan elektroniikan takia.
Aurinkoenergia on hieman tehottomampi kaupungissa, jossa on äärimmäisen kuuma kesä, mikä on osa syy siihen, miksi pilvisen San Franciscon aurinkopaneelit voivat kirjaimellisesti tuottaa enemmän sähköä vuodessa kuin hieman kuumempi, aurinkoisempi Sacramenton kaupunki.
Aurinkoinvertterimme voi toimia myös tehokkaana akkulaturina. #4000w aurinkoinvertteri dc to ac Olipa kyseessä sitten varavirtaa sähkökatkon sattuessa tai käytettäväksi syrjäisissä paikoissa ilman pääsyä verkkoon, puhdas siniaalto-aurinkoinvertterimme on suunniteltu erityisesti lataamaan akkuja nopeasti ja tehokkaasti.



Suositut Tagit: 4000w aurinkoinvertterilaturi, Kiina, valmistajat, toimittajat, tehdas, räätälöity, tarjous, alhainen hinta, osto-alennus, hinnasto
Lähetä kysely
